Digitürk 77. kanal yok Hatası


Digitürk 77. kanal yok Hatası

Digitürk 77. kanal yoksa çıkmıyorsa veya hata mesajı alıyorsanız bunun bir çok nedeni olabilir. Digitürk 77. kanala bastığınızda kanal hiç yoksa veya kanalı açtığınızda hata kodlarından bir tanesi ile karşılaşıyorsanız bunun çözümü hakkında çözüm yollarımızı takip ederek sorunu giderebilirsiniz.

digiturk-77-kanal-yok

Digitürk 77.Kanal Yoksa veya çıkmıyorsa Çözüm İçin

Öncelikle Digitürk Kutunuzu fişten çıkartınız, ardından kartınızı kutudan çıkarıp temiz bir bezle silerek tekrar yerine takın. Digitürk Decoderinizi fişe takarak yayınların açılmasını bekleyin. Yayınlarınız açıldığında Digitürk menü tuşundan kolay kuruluma basınız. Türksat uydusu üzerinden yayın alıyorsanız türksat kanal kurulumu, Eutelsat üzerinden yayın alıyorsanız Eutelsat 7A kanal kurulumu yapınız. Digitürk kanal kurulumunuz yapılana kadar bekleyiniz. Kurulum tamamlandığında 77.kanal Açılmış olması gerekmektedir.

Digitürk 77.kanalda hata kodu alıyorsanız veya 77.kanal sinyal sorunu varsa kablonuzu ve kartınızı kontrol ediniz. Hiç bir sorun görünmüyor ve probleminiz devam ediyorsa yayınlarınızda hala sorun yaşıyorsanız Digitürk en yakın teknik servislerinden destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın